Translations Proofreading Webdesign - English version
Firma Michaela Freeman
Překlady z a do angličtiny Korektury anglických textů rodilým mluvčím Tvorba textů v češtině a angličtině Webdesign - tvorba webstránek
  Překlady-korektury-webdesign.cz - domovská stránka Kontakt Ceník překladů, korektur a webdesignu Jim Freeman CV
Naše služby

Konzultace: Optimalizace webstránek

Jako samostatný tvůrce preferuji menší projekty, ale ráda přispěji konzultací ve specifických oblastech i u těch velkých. Níže najdete přehled znalostí a zkušeností, které mohu poskytnout (a do kterých se zase obvykle nechce programátorům).

Optimalizace pro vyhledávače

webové konzultaceOptimalizace pro vyhledávače (anglicky search engine optimization - SEO) je nejméně pochopeným a nejvíce naslibovaným poradenstvím pro majitele webů. Všichni Vám posílají maily o tom, jak Vás dostanou na první pozici při vyhledávání.

Možná by bylo dobré si uvědomit, že něco tak obyčejného jako "Škoda" má v Seznam.cz zaregistrováno přes půl milionu stránek. "Garantovat" vám umístění na předních pozicích v takovém davu není moc realistické.

Optimalizace je nedílnou součástí designu, ovlivňuje práci všech členů týmu a může být pěkně tvrdým oříškem. Obvykle v této oblasti poskytuji konzultace, které umožní členům Vašeho týmu zpracovat má doporučení, protože práce na optimalizaci je časově náročná, drahá a výsledky se těžko identifikují.

I přes to je mnoho webů, které mají chyby i v základní optimalizaci. Takové chyby jdou snadno opravit a jejich změny jsou velmi efektivní. Navíc, pokud jste na českém trhu (nebo i středoevropském), je optimalizace výrazně snazší.

Struktura webu

Možná byste byli překvapeni, ale struktura webu není věcí technickou, nýbrž logickou. Na základě množství existujícího a plánovaného obsahu webová architektura rozděluje informace do rozumných a stravitelných kousků.

Pravidlem je, že uživatel se má dostat na požadované místo maximálně třemi kliknutími a tohle pravidlo není radno porušovat. U velkých webů to může být velice náročné dodržet, takže promyšlení struktury, nejlépe ještě před pracemi na designu, je nutnost.

Analýza klíčových slov

Klíčovým slovem rozumíme slovo nebo frázi, kterou lidé píší do vyhledávačů, když hledají Vaši stránku. V jednom případě klient zjistil, že na jejich webu používali obrat "dekorace na Velikonoce", který hledalo jen 21 lidí denně. Mezitím ztratili 596 potenciálních zákazníků, kteří denně hledali "Velikonoční dekorace".

Tohle nemůžete vědět bez analýzy klíčových slov.

Klíčová slova jsou důležitá nejen pro optimalizaci pro vyhledávače, ale také pro reklamu a vývoj marketingových strategií. Než začnete na Vašem projektu pracovat, měli byste vědet, co lidé vlastně hledají. Mohu Vám poskytnout poradenství nebo zpracovat kompletní analýzu klíčových slov pro Vás. Nemá cenu utrácet peníze a energii na výrazy, které nikdo nehledá.

Grafický design

Máte-li vlastní programátory, mohu Vám poskytnour design - grafické prvky, ze kterých se stránka skládá - logo, tlačítka, bannery, pozadí atd. Toto zahrnuje specifikaci písma atd.

Online marketingové kampaně

Společně můžeme vytvořit bannerové nebo textové marketingové kampaně pro použití na dalších webech nebo distribuované e-mailem Vaším zákazníkům nebo uživatelům.

Copywriting, úpravy textů a překlady

Umíme napsat, editovat, přeložit a korigovat texty pro Váš web.

Úpravy a retuše fotografií

Veškeré fotografie, které jdou na web, musí být upraveny. I profesionální fotografie potřebují změnu velikosti, aby se vešly do designu nebo na monitor. Provádím individuální oříznutí, úpravu barevnosti a světelnosti, sytosti barev a retuše chybiček jako jsou červené oči od blesku nebo nosy červené od sluníčka. Více o retušování fotografií zde.

Užitečnost neboli optimalizace pro uživatele

Mnoho webstránek trpí špatnou strukturou, dezorientující navigací, dlouhými texty nebo fotkami, které se příliš dlouho stahují. Toto odrazuje zákazníky a Vaše konkurence je jen kliknutí daleko. Může pro Vás být užitečné, pokud Váš web zanalyzuje někdo zvenčí, kdo Vás projekt moc nezná a přistupuje k němu z hlediska uživatele. Pokud to dovolí čas a rozpočet, můžeme zorganizovat sezení s kontrolní skupinou uživatelů.


Ceny a podmínky

Cena: 500,- Kč/hod.

Podmínky:

  • Ideální jsou předem smluvené konzultace přes Skype (nebo telefon - v tom případě voláte Vy mně). Je to rychlé a můžeme při tom přímo koukat na monitor.

  • Na jednodušší dotazy mohu odpovědět přes e-mail, ale i když píšu rychle, je to celkově pomalá (a tudíž drahá) metoda. Končíme u sáhodlouhých korespondencí, což jde obvykle vyřídit lépe přes Skype nebo telefon. Výhodou je, že máte moje rady černé na bílém a můžete se k nim kdykoli vrátit.


Můžeme Vám pomoci s Vaším webem? Neváhejte nás kontaktovat.

  • Prvotní analýza projektu / webu zdarma.
  • Flexibilní poradenské služby v češtinĚ nebo v angličtině.
  • Nezávislý přístup "zvenčí" dle Vašich potřeb.

Jak to funguje:

Text here

Kolik to stojí:

Text

Pusťme se do toho!

Kontaktujte nás!

www.preklady-korektury-webdesign.cz
www.translation-proofreading-webdesign.com
© 2008 Michaela Freeman
Firma Michaela Freeman, IČ: 672 64 824, DIČ: CZ7551240191
Sídlo firmy: Pod Dálnicí 1238/11, 141 00 Praha 4